aktuality
Začátkem školního roku roste počet úrazů dětí

Začátkem školního roku roste počet úrazů dětí

17.8.2016

Pojišťovna České spořitelny pravidelně zaznamenává zvýšení počtu dětských úrazů začátkem školního roku. Ve srovnání s prázdninami jich loni bylo téměř o pětinu více. Nejvíce narostl počet úrazů u dětí ve věku od 11 do 14 let, a to o více než polovinu. Začátek školního roku tak pro děti bývá nejrizikovějším obdobím.

 

„Vůbec nejčastější věk při úrazu dítěte na začátku školního roku je 12 let,“ uvádí Petr Kohoutek, ředitel úseku pojištění Pojišťovny České spořitelny, a doplňuje: „Ve škole se děti nejčastěji zraní při míčových hrách a výjimečné nejsou ani úrazy při pádu ze židle. V září a říjnu nám také opakovaně přibývají úrazy po pádu na kolečkových bruslích nebo při jízdě na kole.“

U věkových kategorií od 11 do 14 let a od 15 do 18 let v počtu úrazů výrazně vedou chlapci, mají jich až o polovinu více než dívky. Jiné je to v kategorii od 6 do 10 let, kde je úrazovost téměř vyrovnaná, mírně vedou chlapci. Tyto děti jsou také během školního roku více pod dozorem dospělých, a tak na začátku školního roku mají oproti starším dětem o něco méně úrazů než o prázdninách.

Nejvíce úrazů dětí v tomto období hlásí lidé z Jihočeského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. Nejméně jich je naopak v kraji Karlovarském, Libereckém a v Praze.

  Zdroj: cpp.cz

Jsem trosečník

v džungli pojištění

Absolutně se nevyznám v pojištění
a potřebuji se vším poradit.

věk * ?
povolání * ?

Jsem Tarzan

král džungle v pojištění

Některé informace si vyplním sám,
v některých bych chtěl lehce poradit.

věk * ?
povolání * ?