aktuality

Začátkem školního roku roste počet úrazů dětí

Pojišťovna České spořitelny pravidelně zaznamenává zvýšení počtu dětských úrazů začátkem školního roku. Ve srovnání s prázdninami jich loni bylo téměř o pětinu více. Nejvíce narostl počet úrazů u dětí ve věku od 11 do 14 let, a to o více než polovinu. Začátek školního roku tak pro děti bývá nejrizikovějším obdobím.

 

Pojišťovnou roku se stala ČPP

V pořadí již 16. ročník odborné ankety Pojišťovna roku, v níž pojišťovací makléři hodnotí spolupráci s pojistiteli, zná své vítěze. Hned tři z celkových pěti vyhlašovaných kategorií ovládla Česká podnikatelská pojišťovna ze skupiny VIG. V kategorii životní pojištění si pomyslné zlato odnáší Kooperativa pojišťovna z téže skupiny, a v rekordu ankety již po desáté za sebou obsadila nejvyšší příčku v kategorii specializované pojištění ERV Evropská pojišťovna.

Pět nejčastějších chyb v životním pojištění

Nedostatečná informovanost klientů o pojistných produktech může zapříčinit sjednání nevhodného produktu. Také například špatně nastavená pojistná ochrana či předčasné rušení pojistné smlouvy jsou ze zkušeností České asociace pojišťoven nejčastější chyby, kterých se klienti v životním pojištění dopouštějí. Jaké jsou jejich důsledky?

Jsem trosečník

v džungli pojištění

Absolutně se nevyznám v pojištění
a potřebuji se vším poradit.

věk * ?
povolání * ?

Jsem Tarzan

král džungle v pojištění

Některé informace si vyplním sám,
v některých bych chtěl lehce poradit.

věk * ?
povolání * ?